YPRH6D38-680M
Mfr.Part #:
YPRH6D38-680M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 68 µH 20 % 750 mA 234 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)234 mΩ
ShieldingShielded
Inductance68 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating750 mA