YPRH8D28-100M
Mfr.Part #:
YPRH8D28-100M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 2.5 A 47 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)47 mΩ
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating2.5 A