YPRH8D28-4R7M
Mfr.Part #:
YPRH8D28-4R7M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 20 % 3.45 A 25 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)25 mΩ
ShieldingShielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating3.45 A