YSLF1045-4R7M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YSLF1045-4R7M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 20 % 4.5 A 24 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)24 mΩ
ShieldingShielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialMagnetic
Current Rating4.5 A