YSLF1275-470M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YSLF1275-470M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH 20 % 2.7 A 64 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)7.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)64 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance47 µH
Core MaterialMagnetic
Current Rating2.7 A