YSLF7032-100M
Mfr.Part #:
YSLF7032-100M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 1.4 A 64 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)64 mΩ
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Core MaterialMagnetic
Current Rating1.4 A