YSLF7045-680M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YSLF7045-680M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 68 µH 20 % 600 mA 210 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)210 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance68 µH
Core MaterialMagnetic
Current Rating600 mA