
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 21 mΩ |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 7 A |
| Current Rating | 4.5 A |
Stock: 627
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15514
Ext.Price$0.15514
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15514 | $0.15514 |
| 10 | $0.13802 | $1.38020 |
| 50 | $0.12278 | $6.13900 |
| 100 | $0.10670 | $10.67000 |
| 500 | $0.09273 | $46.36500 |
| 1000 | $0.09124 | $91.24000 |
| 3000 | $0.08977 | $269.31000 |
| 5000 | $0.08506 | $425.30000 |
