
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 75 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 5.6 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 4 A |
| Current Rating | 3 A |
Stock: 1959
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17971
Ext.Price$0.17971
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17971 | $0.17971 |
| 10 | $0.16076 | $1.60760 |
| 50 | $0.14381 | $7.19050 |
| 100 | $0.12600 | $12.60000 |
| 500 | $0.11039 | $55.19500 |
| 1000 | $0.09965 | $99.65000 |
| 3000 | $0.08996 | $269.88000 |
| 5000 | $0.08467 | $423.35000 |
