
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 98 mΩ |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 5 A |
| Current Rating | 3 A |
Stock: 8436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12538
Ext.Price$0.12538
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12538 | $0.12538 |
| 10 | $0.11253 | $1.12530 |
| 50 | $0.10099 | $5.04950 |
| 100 | $0.09364 | $9.36400 |
| 500 | $0.08683 | $43.41500 |
| 1000 | $0.08051 | $80.51000 |
| 3000 | $0.07511 | $225.33000 |
| 5000 | $0.07007 | $350.35000 |
