
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 12.5 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 14 A |
| Current Rating | 8.5 A |
Stock: 976
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11232
Ext.Price$0.11232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11232 | $0.11232 |
| 10 | $0.10051 | $1.00510 |
| 50 | $0.08995 | $4.49750 |
| 100 | $0.08321 | $8.32100 |
| 500 | $0.07697 | $38.48500 |
| 1000 | $0.07120 | $71.20000 |
| 3000 | $0.06630 | $198.90000 |
| 5000 | $0.06174 | $308.70000 |
