
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 62 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 6 A |
| Current Rating | 4 A |
Stock: 121
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02736
Ext.Price$0.02736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02736 | $0.02736 |
| 10 | $0.02415 | $0.24150 |
| 50 | $0.02131 | $1.06550 |
| 100 | $0.01830 | $1.83000 |
| 500 | $0.01571 | $7.85500 |
| 1000 | $0.01457 | $14.57000 |
| 3000 | $0.01352 | $40.56000 |
