YSPI0750-220M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YSPI0750-220M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 2.6 A 108 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMolded
DC Resistance (DCR)108 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialAlloy Powder
Saturation Current3.5 A
Current Rating2.6 A