YSPI1040-101M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YSPI1040-101M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 100 µH -20 %, 20 % 1.5 A 254 mΩ
ParameterValue
Tolerance-20 %, 20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
RoHSCompliant
TypeWire Wound SMD Type Power Inductors (With Plastic Base)
DC Resistance (DCR)254 mΩ
Inductance100 µH
Current Rating1.5 A