
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 3 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 26 A |
| Current Rating | 20 A |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25738
Ext.Price$0.25738
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25738 | $0.25738 |
| 10 | $0.22806 | $2.28060 |
| 50 | $0.20208 | $10.10400 |
| 100 | $0.17431 | $17.43100 |
| 500 | $0.15035 | $75.17500 |
| 1000 | $0.14340 | $143.40000 |
| 3000 | $0.13677 | $410.31000 |
| 5000 | $0.13044 | $652.20000 |
