
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 22.5 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Alloy Powder |
| Saturation Current | 10 A |
| Current Rating | 6 A |
Stock: 294
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28512
Ext.Price$0.28512
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28512 | $0.28512 |
| 10 | $0.25491 | $2.54910 |
| 50 | $0.22790 | $11.39500 |
| 100 | $0.19948 | $19.94800 |
| 500 | $0.17460 | $87.30000 |
| 1000 | $0.16750 | $167.50000 |
| 3000 | $0.16069 | $482.07000 |
| 5000 | $0.15415 | $770.75000 |
