YT1040-330M
Manufacturer:
Wenshan
Mfr.Part #:
YT1040-330M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 33 µH 20 % 4.4 A 92 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)92 mΩ
Inductance33 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeMolded
PackagingReel
Saturation Current4.8 A
Current Rating4.4 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Core MaterialAlloy Sponge Powder
Height - Seated (Max)4 mm