



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | dsPIC33CK |
| Memory Size | 256 kb |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Cores | 1 |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
| Data RAM Size | 24 kB |
Stock: 689
Distributors
pcbx
Unit Price$1.44505
Ext.Price$1.44505
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.44505 | $1.44505 |
| 10 | $1.37794 | $13.77940 |
| 25 | $1.31396 | $32.84900 |
| 50 | $1.25311 | $62.65550 |
| 100 | $1.19508 | $119.50800 |
