
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | dsPIC33E |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 53 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 70 MHz |
| Data RAM Size | 8 kB |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
