
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 1.5 A |
| Time to Trip | 500 ms |
| Trip Current | 3 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 160 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 40 mΩ |
| Lead Spacing | 5.23 mm |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10656
Ext.Price$0.10656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10656 | $0.10656 |
| 10 | $0.05328 | $0.53280 |
| 50 | $0.04730 | $2.36500 |
| 100 | $0.04200 | $4.20000 |
| 500 | $0.03832 | $19.16000 |
| 1000 | $0.03496 | $34.96000 |
| 3000 | $0.03190 | $95.70000 |
| 5000 | $0.02911 | $145.55000 |
| 10000 | $0.02656 | $265.60000 |
