
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 8 V |
| Thickness | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 1.5 A |
| Time to Trip | 500 ms |
| Trip Current | 3 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 160 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 40 mΩ |
| Lead Spacing | 5.23 mm |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07872
Ext.Price$0.07872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07872 | $0.07872 |
| 10 | $0.03936 | $0.39360 |
| 50 | $0.03555 | $1.77750 |
| 100 | $0.03211 | $3.21100 |
| 500 | $0.02952 | $14.76000 |
| 1000 | $0.02713 | $27.13000 |
| 3000 | $0.02494 | $74.82000 |
| 5000 | $0.02292 | $114.60000 |
| 10000 | $0.02107 | $210.70000 |
