
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 8 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 1.6 A |
| Time to Trip | 1 s |
| Trip Current | 2.8 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 130 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 30 mΩ |
| Lead Spacing | 1.8 mm |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09158
Ext.Price$0.09158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09158 | $0.09158 |
| 10 | $0.04579 | $0.45790 |
| 50 | $0.04081 | $2.04050 |
| 100 | $0.03638 | $3.63800 |
| 500 | $0.03064 | $15.32000 |
| 1000 | $0.02580 | $25.80000 |
