
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 13.2 V |
| Thickness | 1.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 2.6 A |
| Time to Trip | 2.5 s |
| Trip Current | 5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 50 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 15 mΩ |
| Lead Spacing | 5.23 mm |
Stock: 643
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14246
Ext.Price$0.14246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14246 | $0.14246 |
| 10 | $0.07123 | $0.71230 |
| 50 | $0.06449 | $3.22450 |
| 100 | $0.05839 | $5.83900 |
| 500 | $0.05337 | $26.68500 |
| 1000 | $0.04878 | $48.78000 |
| 3000 | $0.04458 | $133.74000 |
| 5000 | $0.04075 | $203.75000 |
| 10000 | $0.03724 | $372.40000 |
