
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 8 V |
| Thickness | 1.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 3 A |
| Time to Trip | 4 s |
| Trip Current | 5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 40 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 12 mΩ |
| Lead Spacing | 5.23 mm |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14534
Ext.Price$0.14534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14534 | $0.14534 |
| 10 | $0.07267 | $0.72670 |
| 50 | $0.06616 | $3.30800 |
| 100 | $0.06024 | $6.02400 |
| 500 | $0.05436 | $27.18000 |
| 1000 | $0.04906 | $49.06000 |
| 3000 | $0.04427 | $132.81000 |
| 5000 | $0.03995 | $199.75000 |
| 10000 | $0.03606 | $360.60000 |
