| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 60 V |
| Thickness | 1.1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 15 mA |
| Time to Trip | 1.5 s |
| Trip Current | 150 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 50 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 3.6 Ω |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 172113
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05990
Ext.Price$0.05990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05990 | $0.05990 |
| 10 | $0.02995 | $0.29950 |
| 50 | $0.02687 | $1.34350 |
| 100 | $0.02411 | $2.41100 |
| 500 | $0.02163 | $10.81500 |
| 1000 | $0.01941 | $19.41000 |
| 3000 | $0.01741 | $52.23000 |
| 5000 | $0.01562 | $78.10000 |
| 10000 | $0.01401 | $140.10000 |
