| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 200 mA |
| Time to Trip | 80 ms |
| Trip Current | 460 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 2.7 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 350 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 89635
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07756
Ext.Price$0.07756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07756 | $0.07756 |
| 10 | $0.03878 | $0.38780 |
| 50 | $0.03573 | $1.78650 |
| 100 | $0.03292 | $3.29200 |
| 500 | $0.03033 | $15.16500 |
| 1000 | $0.02794 | $27.94000 |
| 3000 | $0.02574 | $77.22000 |
| 5000 | $0.02372 | $118.60000 |
| 10000 | $0.02274 | $227.40000 |
