| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 250 mA |
| Time to Trip | 80 ms |
| Trip Current | 500 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 2.5 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 350 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 21704
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07468
Ext.Price$0.07468
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07468 | $0.07468 |
| 10 | $0.03734 | $0.37340 |
| 50 | $0.03400 | $1.70000 |
| 100 | $0.03096 | $3.09600 |
| 500 | $0.02819 | $14.09500 |
| 1000 | $0.02567 | $25.67000 |
| 3000 | $0.02337 | $70.11000 |
| 5000 | $0.02127 | $106.35000 |
| 10000 | $0.01911 | $191.10000 |
