| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 24 V |
| Thickness | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 350 mA |
| Time to Trip | 100 ms |
| Trip Current | 750 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 1.3 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 250 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 2441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07238
Ext.Price$0.07238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07238 | $0.07238 |
| 10 | $0.03619 | $0.36190 |
| 50 | $0.03267 | $1.63350 |
| 100 | $0.02949 | $2.94900 |
| 500 | $0.02620 | $13.10000 |
| 1000 | $0.02328 | $23.28000 |
| 3000 | $0.02224 | $66.72000 |
| 5000 | $0.02124 | $106.20000 |
| 10000 | $0.02029 | $202.90000 |
