| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 350 mA |
| Time to Trip | 100 ms |
| Trip Current | 750 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 1.3 Ω |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 250 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 3065
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06796
Ext.Price$0.06796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06796 | $0.06796 |
| 10 | $0.03398 | $0.33980 |
| 50 | $0.03138 | $1.56900 |
| 100 | $0.02898 | $2.89800 |
| 500 | $0.02676 | $13.38000 |
| 1000 | $0.02471 | $24.71000 |
| 3000 | $0.02282 | $68.46000 |
| 5000 | $0.02107 | $105.35000 |
| 10000 | $0.01911 | $191.10000 |
