| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 13.2 V |
| Thickness | 0.85 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 500 mA |
| Time to Trip | 100 ms |
| Trip Current | 1 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 700 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 150 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 3486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07430
Ext.Price$0.07430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07430 | $0.07430 |
| 10 | $0.03715 | $0.37150 |
| 50 | $0.03452 | $1.72600 |
| 100 | $0.03208 | $3.20800 |
| 500 | $0.02981 | $14.90500 |
| 1000 | $0.02770 | $27.70000 |
| 3000 | $0.02574 | $77.22000 |
| 5000 | $0.02391 | $119.55000 |
| 10000 | $0.02176 | $217.60000 |
