| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 1 A |
| Time to Trip | 300 ms |
| Trip Current | 1.8 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 270 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 55 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 5927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07488
Ext.Price$0.07488
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07488 | $0.07488 |
| 10 | $0.03744 | $0.37440 |
| 50 | $0.03399 | $1.69950 |
| 100 | $0.03085 | $3.08500 |
| 500 | $0.02763 | $13.81500 |
| 1000 | $0.02474 | $24.74000 |
| 3000 | $0.02240 | $67.20000 |
| 5000 | $0.02029 | $101.45000 |
| 10000 | $0.01911 | $191.10000 |
