| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6 V |
| Thickness | 1.2 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Hold Current | 1.5 A |
| Time to Trip | 1 s |
| Trip Current | 3 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 130 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 40 mΩ |
| Lead Spacing | 3 mm |
Stock: 5927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10368
Ext.Price$0.10368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10368 | $0.10368 |
| 10 | $0.05184 | $0.51840 |
| 50 | $0.04698 | $2.34900 |
| 100 | $0.04258 | $4.25800 |
| 500 | $0.03837 | $19.18500 |
| 1000 | $0.03458 | $34.58000 |
| 3000 | $0.03116 | $93.48000 |
| 5000 | $0.02675 | $133.75000 |
