

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.15 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 31.25 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 400 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3646
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01870
Ext.Price$0.01870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01870 | $0.01870 |
| 10 | $0.00935 | $0.09350 |
| 50 | $0.00719 | $0.35950 |
| 100 | $0.00553 | $0.55300 |
| 500 | $0.00497 | $2.48500 |
| 1000 | $0.00446 | $4.46000 |
| 3000 | $0.00392 | $11.76000 |
| 5000 | $0.00376 | $18.80000 |
| 10000 | $0.00360 | $36.00000 |
| 30000 | $0.00345 | $103.50000 |
| 50000 | $0.00331 | $165.50000 |
| 100000 | $0.00317 | $317.00000 |
