

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 MΩ |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01344
Ext.Price$0.01344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01344 | $0.01344 |
| 10 | $0.00672 | $0.06720 |
| 50 | $0.00517 | $0.25850 |
| 100 | $0.00398 | $0.39800 |
| 500 | $0.00346 | $1.73000 |
| 1000 | $0.00301 | $3.01000 |
| 3000 | $0.00255 | $7.65000 |
| 5000 | $0.00234 | $11.70000 |
| 10000 | $0.00215 | $21.50000 |
| 30000 | $0.00198 | $59.40000 |
