

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.5 Ω |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | -100 ppm/°C to 350 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00288
Ext.Price$0.00288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00288 | $0.00288 |
| 10 | $0.00144 | $0.01440 |
| 50 | $0.00129 | $0.06450 |
| 100 | $0.00116 | $0.11600 |
| 500 | $0.00100 | $0.50000 |
| 1000 | $0.00087 | $0.87000 |
| 3000 | $0.00082 | $2.46000 |
| 5000 | $0.00078 | $3.90000 |
