

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 300 Ω |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00134
Ext.Price$0.00134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00134 | $0.00134 |
| 10 | $0.00106 | $0.01060 |
| 50 | $0.00085 | $0.04250 |
| 100 | $0.00068 | $0.06800 |
| 500 | $0.00058 | $0.29000 |
