0402WGD9091TCE
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
0402WGD9091TCE
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 9.09 kΩ 0.5 % 62.5 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance9.09 kΩ
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C