0402WGJ0104TCE
Mfr.Part #:
0402WGJ0104TCE
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 100 kΩ 5 % 63 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance100 kΩ
Power Rating63 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C