0402WGJ027JTCE
Mfr.Part #:
0402WGJ027JTCE
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 2.7 Ω 5 % 62.5 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance2.7 Ω
Power Rating62.5 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C