0603WAJ047JT5E
Mfr.Part #:
0603WAJ047JT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 4.7 Ω 5 % 100 mW 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance4.7 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C