0805W4J068LT5E
Manufacturer:
UNI-ROYAL
Mfr.Part #:
0805W4J068LT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 68 mΩ ±5 % 250 mW 800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance68 mΩ
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient800 ppm/℃