

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 16.2 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01822
Ext.Price$0.01822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01822 | $0.01822 |
| 10 | $0.00911 | $0.09110 |
| 50 | $0.00701 | $0.35050 |
| 100 | $0.00623 | $0.62300 |
| 500 | $0.00553 | $2.76500 |
| 1000 | $0.00501 | $5.01000 |
| 3000 | $0.00454 | $13.62000 |
| 5000 | $0.00412 | $20.60000 |
| 10000 | $0.00385 | $38.50000 |
| 30000 | $0.00360 | $108.00000 |
| 50000 | $0.00337 | $168.50000 |
