

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 249 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01796
Ext.Price$0.01796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01796 | $0.01796 |
| 10 | $0.00898 | $0.08980 |
| 50 | $0.00691 | $0.34550 |
| 100 | $0.00607 | $0.60700 |
| 500 | $0.00534 | $2.67000 |
| 1000 | $0.00486 | $4.86000 |
| 3000 | $0.00442 | $13.26000 |
| 5000 | $0.00402 | $20.10000 |
| 10000 | $0.00375 | $37.50000 |
| 30000 | $0.00350 | $105.00000 |
| 50000 | $0.00327 | $163.50000 |
