

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 270 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01898
Ext.Price$0.01898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01898 | $0.01898 |
| 10 | $0.00949 | $0.09490 |
| 50 | $0.00730 | $0.36500 |
| 100 | $0.00646 | $0.64600 |
| 500 | $0.00572 | $2.86000 |
| 1000 | $0.00521 | $5.21000 |
| 3000 | $0.00474 | $14.22000 |
| 5000 | $0.00431 | $21.55000 |
| 10000 | $0.00412 | $41.20000 |
| 30000 | $0.00394 | $118.20000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
