

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.5 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01922
Ext.Price$0.01922
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01922 | $0.01922 |
| 10 | $0.00961 | $0.09610 |
| 50 | $0.00739 | $0.36950 |
| 100 | $0.00666 | $0.66600 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00554 | $5.54000 |
| 3000 | $0.00510 | $15.30000 |
| 5000 | $0.00470 | $23.50000 |
| 10000 | $0.00448 | $44.80000 |
| 30000 | $0.00427 | $128.10000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
