0805W8F169JT5E
Mfr.Part #:
0805W8F169JT5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 16.9 Ω ±1 % 125 mW ±200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance16.9 Ω
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±200 ppm/°C