0805W8F5622T5E
Mfr.Part #:
0805W8F5622T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 56.2 kΩ ±1 % 125 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Length
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance56.2 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃