0805W8F9760T5E
Mfr.Part #:
0805W8F9760T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 976 Ω 1 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance976 Ω
Power Rating125 mW
Temperature Coefficient100 ppm/°C