

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 16 mΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1000 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3092
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00941
Ext.Price$0.00941
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00941 | $0.00941 |
| 10 | $0.00749 | $0.07490 |
| 50 | $0.00655 | $0.32750 |
| 100 | $0.00572 | $0.57200 |
| 500 | $0.00524 | $2.62000 |
| 1000 | $0.00485 | $4.85000 |
