0805W8J0304T5E
Mfr.Part #:
0805W8J0304T5E
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 300 kΩ ±5 % 125 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance300 kΩ
Power Rating125 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃